Finał Wojewódzki 49. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa”

W wyniku realizacji zadania osiągnięte zostały zamierzone cele: - zachowanie i rozwój języka kaszubskiego realizowane poprzez organizację i udział 260 recytatorów Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa” i następujące efekty: - poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, - pielęgnowanie mowy kaszubskiej oraz wyłonienie najlepszych recytatorów literatury kaszubskiej województwa pomorskiego.

Adresatami zadania byli nie tylko mieszkańcy kaszubskich powiatów województwa pomorskiego, ale wszyscy posługujący się językiem kaszubskim z kraju i zagranicy, zarówno dzieci jak i dorośli. Konkurs odbył się w sześciu kategoriach wiekowych: 1) przedszkola i klasy „0” 2) klasy I-III szkół podstawowych, 3) klasy IV-VI szkół podstawowych 4) klasy VII- VIII szkół podstawowych 5) szkoły ponadpodstawowe 6) dorośli Dla oceny recytacji w każdej z kategorii powołana została Komisja, która wyłoniła laureatów I, II i III miejsca oraz wyróżnionych.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 4 wydarzeń w tym miesiącu