W wyniku realizacji zadania pt. „Finał Wojewódzki 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa” osiągnięte zostały następujące cele: zachowanie i rozwój języka regionalnego – kaszubskiego realizowane poprzez organizację Finału Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa” i  następujące efekty: poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, pielęgnowanie mowy kaszubskiej poprzez wyłonienie najlepszych recytatorów literatury kaszubskiej województwa pomorskiego.

Adresatami  zadania  byli mieszkańcy kaszubskich powiatów województwa pomorskiego, zarówno dzieci jak i dorośli.  Konkurs odbył  się stacjonarnie w sześciu kategoriach wiekowych:

1) przedszkola i klasy "0"
2) klasy I-III szkół podstawowych
3) klasy IV-VII szkół podstawowych
4) klasy gimnazjalne
5) szkoły ponadgimnazjalna
6) dorośli oraz kategoria
7) recytatorzy z zagranicy (realizowana online)

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji