III Pomorska Spartakiada Kulturalno - Rekreacyjna Kół Gospodyń Wiejskich

Od roku 2018, za sprawą nowych rozwiązań prawnych i zachęty w postaci dotacji, dynamicznie przybywa na obszarach wiejskich Kół Gospodyń Wiejskich. Obserwując ich funkcjonowanie zauważyć można potrzeby i problemy z jakimi spotykają się podejmując aktywność społeczną. Często potrzebna jest integracja wewnątrz poszczególnych kół, znalezienie własnego kierunku/ obszaru aktywności, działalności, który będzie odpowiadał większości członkiń danej organizacji. Potrzebują też zachęt w postaci np. dobrych praktyk, do rozwoju przedsiębiorczości na wsi. Ponadto funkcjonowanie formalno-prawne tych organizacji często wiąże się z wieloma niewiadomymi i wątpliwościami, zwłaszcza dla osób zarządzających i ponoszących odpowiedzialność.

Cel operacji

Integracja środowiska wiejskiego przez aktywności kulturalno-sportowe i prezentacje dobrych praktyk realizowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Województwa Pomorskiego służąca poprawie jakości życia na wsi i rozwojowi przedsiębiorczości kobiet na obszarach wiejskich.