Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie

Chmielno zwycięzcą Wojewódzkich Igrzysk Sportowych LZS w konkurencjach wójtów i radnych

Utworzono dnia 21.06.2021

W sobotę, 19 czerwca 2021 w Luzinie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Sportowe LZS. W ramach nich zawodnicy zmagali się w 20 dyscyplinach. Nie zabrakło także innych aktywności, w tym rywalizacji wójtów i samorządowców oraz reaktywowanego po latach turnieju o "Złoty kask". Uczestnicy Igrzysk mogli wziąć udział m.in. w przeciąganiu liny, obejrzeć pokaz zapaśników czy Timber Sports. Na terenie przy GOSRiT w Luzinie odbył się także pokaz Państwowej Straży Pożarnej, a podczas zawodów, swoje umiejętności zaprezentowali strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych.

W tym roku w rywalizacje włączyli się samorządowcy Gminy Chmielno z Wójtem Michałem Melibrudą.

W konkurencji dla włodarzy pomorskich gmin: rzut w dal  I miejsce zdobył Wójt Gminy Chmielno Michał Melibruda. Kolejny złoty medal w konkurencji strzałów do bramki wywalczył radny Rady Gminy Chmielno Adam Gołąbek z Kożyczkowa. Na podium stanął również Prezes GPK Wojciech Okuniewski zdobywajac III miesce w konkurencji rzutów do celu. Drużyna kobiet  w przeciąganiu liny była tuż za podim zajmując IV miejsce.

W przyszłym roku pomorskie Igrzyska LZS odbęda sie w Kobylnicy.