Pasjonaci - cykl spotkań z twórcami kultury z Kaszub

Pasjonaci - cykl spotkań z twórcami kultury z Kaszub to projekt Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie, który poprzez wykorzystanie nowych technologii ma pokazać sylwetki twórców kultury z Kaszub działających w Gminie Chmielno, kultywujących tradycyjną sztukę jak malarstwo na szkle, rzeźbę, tworzenie tradycyjnych instrumentów ludowych, rogarstwo, szydełkowanie i haft. Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura w Sieci" ze środków Narodowego Centrum Kultury.
Zrealizowane wywiady audiowizualne będą publikowane w Internecie m. in. na bezpłatnym kanale YOUTUBE oraz fanpage Facebooka GOKSiR w Chmielnie.

Zadaniem projektu jest popularyzowanie twórczości ludowej będącej dziedzictwem kulturowym Kaszub i inspiracja następnych pokoleń.