Makerspace w Pracowniach Orange- realizacja projektów społecznych.

W ramach przekazanej dotacji zrealizujemy z udziałem partnerów dodatkowych pięć projektów społecznych adresowanych do różnych grup.

Projekt 1. Współnie bezpieczne Chmielno- projektujemy i szyjemy odblaski wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Chmielnie.

Partner: Środowiskowy Dom Samopomocy w Chmielnie

W ramach projektu zakupimy materiał odblaskowy i podkład. Wykorzystamy wyposażenie Makerspace niezbędne do przeprowadzenia warsztatów: maszyny do szycia, ploter laserowy, komputery. Wykonane odblaski będziemy rozdawać podczas festynu w Chmielnie.

Liczba uczestników warsztatów: 6 osób (osoby z niepełnosprawnościami)

Projekt 2. Projektowanie i wykonanie z młodzieżą autorskich butonów Klubu Wolontariatu
Partner: Klub Wolontariatu „Pomocna Brygada”. W tym celu wykorzystane zostaną komputery do zaprojektowania grafiki butonów oraz niezbędne jest doposażenie pracowni w maszynkę do wykonania przypinek. Uczestnicy warsztatów zaprojektują i wykonają buttony promujące Makerspace Chmielno.

Liczba uczestników warsztatów: 6 osób (młodzież)

Projekt 3. Nowe technologie i tradycje lokalne – gospodynie wiejskie tworzą podkładki pod kubki: projektowanie na ploter laserowy i szydełkowanie.

Partner: Koło Gospodyń Wiejskich OSTROWO

W ramach projektu zakupimy sklejki i materiały do szydełkowania- materiały niezbędne do wykonania w ramach warsztatów społecznych podkładek pod kubki.

Liczba uczestników warsztatów: 6 osób (gospodynie wiejskie)

Projekt 4.  Pamiątka z Kaszub – projektowanie z wykorzystaniem wzornictwa kaszubskiego i druk 3D breloczków.
Partner: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chmielnie
W ramach projektu przygotujemy warsztaty dla seniorów w ramach których będziemy projektować oryginalne lokalne pamiątki wykorzystując wzornictwo kaszubskie. Wykorzystamy wyposażenie Makerspace niezbędne do przeprowadzenia warsztatów: komputery, drukarka 3D. Pamiątki będą w formie breloczków. Zaprojektowane wzory zostaną wydrukowane na drukarce 3D.

Liczba uczestników warsztatów: 6 osób (seniorzy)

Projekt 5. Przygotowanie strefy Pracowni Makerspace na Festynie w Chmielnie w celu wspólnej z partnerami i uczestnikami warsztatów prezentacji  i dystrybucji prac wykonanych w ramach projektu „Makerspace w Pracowniach Orange - realizacja projektów społecznych”. Animacje dla dzieci. Promocja Pracowni Orange.
Wraz z partnerami tego projektu przygotujemy na imprezie plenerowej w Chmielnie organizowanej na stadionie gminnym STREFĘ PRACOWNI ORANGE I MAKERSPACE. W ramach własnych zasobów przygotujemy namiot z wyposażeniem, fotorelacje z warsztatów w Makerspace. W ramach strefy przygotujemy prezentację czterech ww. projektów. Będą też animacje dla dzieci.

Liczba bezpośrednich uczestników projektu nr 5: co najmniej 10 osób.

Liczba pośrednich uczestników projektu: co najmniej 300 osób