IV Przegląd Twórczości Teatralnej „Legendy Chmielna”

Celem szczegółowym Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej „Legendy Chmielna” jest włączenie osób niepełnosprawnych w działania zaplanowane w związku z obchodami 800 rocznicy pierwszej pisemnej wzmianki o Chmielnie, które Gmina Chmielno realizować będzie w roku 2021. Ponadto poprzez udział w Przeglądzie uczestnicy poszerzą swoją wiedzę zapoznając się z licznymi legendami związanymi z Chmielnem i okolicą. Wzmocnienie poczucia własnej wartości dzięki wystąpieniom publicznym jakimi będą wystawiane sztuki teatralne.

Przegląd polegać będzie na zaprezentowaniu wybranych legend związanych z Chmielnem w formie sztuk teatralnych. Partnerzy projektu zostaną zaproszeni do zgłoszenia i przygotowania zespołów teatralnych do udziału w Przeglądzie. Informacja z zaproszeniem zostanie opublikowana na stronie internetowej GOKSiR Chmielno. Istotne jest, że do współpracy zaproszone zostaną nie tylko szkoły, ale także działające na terenie Powiatu Kartuskiego podmioty zajmujące się pracą z osobami niepełnosprawnymi.

W IV Przeglądzie Twórczości Teatralnej „Legendy Chmielna” udział wezmą uczniowie szkół i przedszkoli z Powiatu Kartuskiego oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych, mieszkańcy Domów  Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy  z Powiatu Kartuskiego. Organizator zakwalifikuje 6 zespołów teatralnych reprezentujących różne podmioty.

Uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności i talenty w kategorii sztuki teatralne. To wydarzenie kulturalne będzie integrować uczestniczące w nim zespoły teatralne, pozwoli nawiązać nowe relacje i znajomości.

Przegląd dofinansowano ze środków PFRON w ramach umowy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach.