Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie

"Cyfrowy Album Chmielna"

Koordynator projektu zebrał 12 osobową grupę wolontariuszy. Zakupiono niezbędne skanery do negatywów oraz do fotografii. Uczestnicy projektu odbyli cykl szkoleń, następnie podzielili się na grupy. Młodzież zaangażowała mieszkańców Chmielna do zebrania zdjęć. Na zakończenie projektu odbyła się otwarta prezentacja Cyfrowego Albumu Chmielna dla lokalnej społeczności, gdzie wręczono nagrodę specjalną dla najlepszej drużyny, która najbardziej zaangażowana była w projekt.

W projekcie użyliśmy nowych technologii używając skanery do slajdów i negatywów. Skanery do zdjęć w małym, formacie, skanery bezprzewodowe formatu A4 oraz łatwego w obsłudze kompaktowego skanera do stworzenia cyfrowego albumu z okazji 800 lecia Chmielna. Dzięki nowym technologiom album jest ogólnodostępny w formie multimedialnej. Prezentacja zebranych zdjęć oraz szkolenia odbywały się w sali kinowej.

Od Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielnie otrzymaliśmy wsparcie w postaci pozyskania informacji z zasobów bibliotecznych i archiwalnych. Przygotowała ogłoszenie parafialne zachęcające do przekazywania zdjęć. Szkoła Podstawowa w Chmielnie zajęła się promocją projektu wśród społeczności szkoły, docenienie uczniów w realizacji projektu poprzez przyznanie punktów w ocenie zachowania.

Cele projektu: promocja działań pracowni, zwiększenie beneficjentów, wdrożenie projektu wykorzystującego nowoczesne technologie.

Godziny otwarcia

Domu Kultury

Poniedziałek 8.00 - 20.00
Wtorek 8.00 - 20.00
Środa 8.00 - 20.00
Czwartek 8.00 - 20.00
Piątek 8.00 - 20.00
Sobota - 10:00 - 16:00
Niedziela - nieczynne

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 2 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny

Zegar

Partnerzy medialni